JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Razem budujemy Dom Seniora w Kaszewicach

Opublikowano: środa, 03, grudzień 2014

Witamy serdecznie na stronie

 

Domu Opieki „Pomocna Dłoń”

 

w Kaszewicach

 

Parafialny Kościół Świętej Trójcy w Kaszewicach

Fundacji Mikołaja Koniecpolskiego

1612 roku

 

 

Co słychać w Kaszewicach na placu budowy ? - Sierpień`2016 roku.

 

Witam bardzo serdecznie wszystkich, którzy zechcieli zajrzeć na naszą stronę. W Kaszewicach lato. A na  terenie placu budowy powoli postępują prace budowlane. Budynek Domu Seniora z zewnątrz jest już nie to poznania ze stanem z przed roku. Zbliżamy się powoli do ukończenia wszystkich prac elewacyjnych i wkrótce budynek z zewnątrz będzie robił wrażenie, że jest już w całości ukończony. Z zewnątrz prezentuje się coraz okazalej. Od kwietnia 2015 roku zostały wykonane następujące prace:

- całkowicie ukończony dach budynku

- wstawione wszystkie okna i drzwi zewnętrzne, tak że budynek jest już całkowicie zamknięty

- wybudowana kaplica Domu Seniora wraz przyległymi częściami budynku

- budynek w całości został otynkowany i pokryty docelową elewacją. Zewnętrznie pozostaje tylko pomalować w wybranej kolorystyce. Poczekamy z tym jednak do zakończenia prac wewnątrz budynku.

- trwają prace montowania instalacji elektrycznej, przywoławczej, telefonicznej itp.

- przygotowujemy miejsce  pod utworzenie terenów parkowych dla pensjonariuszy

- oraz wiele innych drobniejszych prac

 

W czerwcu została podpisana umowa z firmą, która przygotowuje wniosek o pozyskanie środków finansowych z Europejskich Funduszy na lata 2014 - 2020.

Potrzebujemy jeszcze dużych pieniędzy na wykończenie całego środka obiektu, a jak wiedzą osoby zorientowane w temacie budowlanym - to pochłania największe pieniądze. Na całkowite ukończenie inwestycji potrzeba jeszcze - wraz z wyposażeniem - ok. 3,5 miliona złotych. Zawierzamy tę sprawę Bożej Opatrzności i łaskawości życzliwych ludzi i instytucji.

Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować Fundacji PGE - Energia z serca, która po raz kolejny wsparła na kwotą 75.000 tys. złotych przekazanych w formie darowizny na kontynuacje prac przy Domu Seniora "Pomocna Dłoń". Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także wielu osobą prywatnym za dokonywane wpłaty oraz firmom przekazującym darowizny w postaci materiałów budowlanych potrzebnych do kontynuacji dalszych prac. Już wkrótce zostaną zamieszczone w Galerii najnowsze zdjęcia prezentujące zakres postępujących prac.

 

ks. Zdzisław Kuropatwa

z-ca Dyrektora Caritas

 

 

 

Życzenia na Święta Wielkanocne`2016

W tym czasie kontemplacji Tajemnicy Paschalnej wzmacniamy naszą wiarę i ożywiamy nadzieję na spełnienie się tej prawdy, że „…jeśli z Nim umieramy, wespół z Nim też królować będziemy”.

( 2 Tym 2,11b).

 Niech zbliżające się Dni Triduum Paschalnego zaowocują pełnią darów Bożych, a blask chwalebnego Oblicza Zmartwychwstałego Pana, będzie źródłem radości i pokoju, udzielającego się wszystkim, którzy w Nim pokładają swoją ufność i nadzieję

Chrystus Zmartwychwstał !!!

Prawdziwie Zmartwychwstał !!!

Alleluja !!!

                                      Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

                            życzy:

                        ks. Zdzisław Kuropatwa

 Wielkanoc`2016

Szczęść Boże

Witam serdecznie w nowym 2016 roku. Dokładnie rok temu zwróciłem się do Państwa z serdeczną prośba o wsparcie dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej czyli budowy Domu Seniora "Pomocna Dłoń", który powstaje w Kaszewicach niedaleko Bełchatowa.

Dziś - 4 stycznia 2016 roku - pragnę skierować do Państwa serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc, serce i życzliwość. Doprawdy doświadczyłem w minionym roku rzeczy przedziwnych, które w moim odczuciu świadczą, iż dzieło które powstaje jest prowadzone ręka Pana Boga. Był to rok bardzo wytężonej pracy i konsekwentnego kroczenia większymi czy mniejszymi krokami do przodu. Na dzień dzisiejszy budynek jest zabezpieczony docelowym dachem i zamknięty oknami. W krótkim wyliczeniu przedstawię Państwu kolejne prace, które są już za nami.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to dzieło czy to poprzez przekazanie 1% podatku, czy przekazanie darowizny jako cegiełki na nasze konto, przystępując do Towarzystwa Przyjaciół Domu Seniora, czy ofiarowując dar modlitwy składam wielkie podziękowania.

Osobą, firmom, instytucją, które spieszyły z pomocą poprzez przekazywanie potrzebnych materiałów jako darowizny składam serdeczne podziękowanie. Przypomnę, iż w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 sprawowana jest Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców w kościele parafialnym w Kaszewicach.

Przed nami kolejny rok. Ufam, iż z Bożą pomocą będziemy wytrwale krok po kroku realizować postawione  przed nami zadanie, aż osiągniemy szczęśliwy koniec.

Proszę więc o dalszą pomoc, wsparcie i modlitwę. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                                                       ks. Zdzisław Kuropatwa

                                                                                                                                        Z-ca Dyrektora Caritas

 

 

 

Od kwietnia do końca grudnia`2015 zostały wykonane następujące prace przy budynku Domu Seniora

 

► W kwietniu 2015 roku rozpoczęły się prace pokrycia dachu zasadniczego budynku blachodachówką wraz ze wszystkimi obróbkami dachowymi. Prace te zostały zakończone w czerwcu br.

 

► Porządkowanie terenu wokół budynku oraz prace przygotowania terenów za budynkiem gdzie docelowo będą tereny parkowe dla pensjonariuszy.

 

► W sierpniu 2015 roku rozpoczęły się prace wznoszenia kaplicy oraz pomieszczeń przyległych – garaże, pokojedla  osób dziennego pobytu. Aktualnie wszystkie te prace związane z kaplicą i pomieszczeniami przyległymi dobiegają końca.          

 

► W sierpniu również podjęto prace wstawiania okien na piętrze budynku, gdzie znajdują się pokoje jednoosobowe z łazienkami. Wszystkie okna budynku będą wykonane z bardzo wysokich jakościowo profili Veka– ( profile produkowane są w Niemczech) oraz zawierająpotrójne szyby o bardzo dobrych parametrach przenikalności  U-0,6

 

► Do końca roku zostaną zainstalowane wszystkie okna w całym budynku oraz zewnętrzne drzwi tak, aby zamknąć budynek całościowo przed zimą.

 

► We wrześniu z drzewa dębowego ofiarowanego przez parafię Kaszewice zostały wykonane parkiety okienne. Aktualnie wszystkie parkiety do okien budynku są  już wykonane i złożone w parafii czekając na wstawienie.

 

► W  październiku został do budynku doprowadzony prąd i zostały podjęte prace doprowadzenia wody.

 

► W listopadzie rozpoczęły się prace zakładania następujących instalacji w pokojach górnej części budynku:okablowania elektrycznego, telewizyjnego, przywoławczego, internetowego, i telefonicznego, Ppoż alarmowego oraz wewnętrznego radiowęzła.

 

► Zostały nawiązane rozmowy z projektantką wystroju kaplicy. W najbliższych dniach będzie pierwsza wizyta ustalenia.

 

 

 

            W grudniu 2015 roku wykonane zostały jeszcze następujące prace:

 

  Więźba dachowa i pokrycia dachowe kaplicy i pomieszczeń przyległych oraz orynnowanie. Ociepliliśmy strop głównego budynku i rozpoczęły się prace zakładania instalacji elektrycznej w górnej części budynku.

 

 

 

 

 

Szczęść Boże

     Nazywam się ks. Zdzisław Kuropatwa. Od 12 lat jestem proboszczem parafii Świętej Trójcy w Kaszewicach. Parafia Kaszewice oddalona jest zaledwie 6 kilometrów od Bełchatowa w kierunku Szczercowa. To właśnie tutaj znajduję się modrzewiowy kościół z 1612 roku fundacji Koniecpolskich. Zabytkowa świątynia - która zachwyca swoim pięknem każdego, kto tutaj przybywa - jest dumą tutejszych mieszkańców. Od ponad 50 lat w parafii służą Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Ich dom znajduje się tuż przy kościele, po drugiej stronie ulicy. A tuż za domem Sióstr jest duży obiekt, który docelowo ma pełnić funkcje Domu Opieki „Pomocna Dłoń”  - jako charytatywne Dzieło Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

      Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powierzono mi zadanie wybudowania, założenia i prowadzenia Domu Seniora. To duże wyzwanie. Ale ufam, że z Bożą i ludzką pomocą sprostamy temu zadaniu. Wokół tej idei zgromadziła się już spora grupa ludzi – stanowiących Społeczny Komitet Budowy Domu Seniora „Pomocna Dłoń” – która z ogromnym zapałem działa na rzecz jak najszybszego urzeczywistnienia tego dzieła.

     Zwracamy się do wszystkich osób wrażliwych na potrzeby ludzi starszych z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia swym 1% podatku przekazanym na specjalnie wydzielone konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej.Pragniemy także znaleźć  jak największe grono przyjaciół, którzy modlitwą, konkretną pomocą i finansowym wsparciem zadeklarowanym na okres 3 lat będą  tworzyć wspólnie z nami to Dzieło.

    Będę starał się na bieżąco informować o naszych planach i pracach przy budynku. W galerii wkrótce znają się zdjęcia ukazujące fotograficzno - historyczny przebieg powstawania budynku na poszczególnych etapach.

    Na dzień dzisiejszy budynek jest w stanie surowym – otwartym, tzn. przykryty jest dachem, ale bez okien i drzwi.

    Na ten rok planujemy – jak Pan Bóg pozwoli -  pokryć dach blachą wraz z całą obróbką, założyć okna i drzwi zewnętrzne tak,  aby budynek został zamknięty. Planujemy także wybudować brakującą część budynku tzn. kaplicę i pomieszczenia do niej przylegające.

   Za budynkiem znajdują się jeszcze duże tereny, które będą w przyszłości stanowić park rekreacyjny dla osób tutaj mieszkających. Jesteśmy w trakcie realizacji tego zadania.

    Docelowo znajdzie tutaj miejsce zamieszkania 46 osób.

   Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc i wesprzeć to dzieło do przyłączenia się. Człowiek sam niewiele może, ale w grupie i wspólnym działaniu osiąga się cele niemożliwe. Tak jest i tu. Tylko wspólne i zespołowe działanie przyniesie efekty, które nas samych zadziwią. Pamiętajmy o jednej zasadzie:

"Działajmy tak jakby wszystko zależało od nas, ale efektów naszego działania oczekujmy

w taki sposób jakby wszystko zależało od Pana Boga".

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Z Bogiem

Ks. Zdzisław Kuropatwa

 

Dołóż swoją cegiełkę i przekaż 1 % podatku dla 

Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacja Pożytku Publicznego - 

KRS 0000274785 (wpisując cel szczegółowy: DOM SENIORA).

Zachęcamy również do przekazania darowizny na cele

charytatywno-opiekuńcze na rachunek: 

PEKAO SA 5 oddział/Łódź Nr: 49124015451111001014713920.

Szczegółowe informacje: www.caritas.lodz.pl

„Z serca błogosławię temu dziełu i zachęcam do życzliwego wsparcia”
                                                            Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki

Kontakt: Dom Seniora - Pomocna Dłoń, Kaszewice 45, 97-415 Kluki, tel. 606324304 lub: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, 90-507 Łódź, ul. Gdańska 111, tel.: 42 6399581

Możesz wpłacić darowiznę on-line tutaj